محل تبلیغات شما

ازقدیم گفته اند که سرنوشت از روز ازل روی پیشانی من نوشتهاست که سرنوشت با خاص اشخاص رقم زده می

شود هرنوع سرنوشتیباخاص خود شخص رقم می زند.همین طوری نیست که روی پیشونی این بنویسندقاتل یا

زندان یا خیلی چیزهاولی اگر بری از یک انسان که سرمایهداریا عالم باشد یا فیلسوف یا زاهدبپرسی که چگونه به

اینجا رسیده است میگوید:زحمت کشیدم کارکردم تلاش کردم ازضدارزشی ها دوری کردم این ریشه ی کهن یا  

سابقه دارد.

تقدیر از قدر می آید قدر یعنی اندازه سرنوشت را خودمان بهوجود می آوریم از تولد تا حالا یک پروسه است یکی از

روز ازل که پیمان بستیم با خدا (کسی که مواد مصرف می کند یاکسی که خوراک زیاد دارد یا کسی که ی

میکند یا تقلب میکنددرآینده تقدیر آن چگونه است؟ می خواهدبگوید که اعمالی امروز انجام می دهیم سرنوشت

فردای خودمان را ترسیم می کنیم .

ما اگر از تفکر بیوشیمی در بدن نگاه کنیم تصورکنیم که چهاجزای ریزی وجود دارد که مارا به وجود می آورد چه

مکانیسمی هست چه دانشی چه علمی مثلا یک سلول کوچک در بدن مامثل یک شهر میماند اینجاست که شاعر

می گوید:برگ درختانسبز در نظر هوشیار                     هرورقش دفتری است معرفت کردگار  یعنی اگربخواهی

دقت کنی یک برگدرخت برای  تو مشخص می کندکه چه قدرتی پشتاین سیستم الهی نهفته است

پس وقتی که توی یک سلول بدن ان قدر دقیق است در جمع انبوهانسانها می خواهید هیج اتفاقی نیفتد حرکت ما

در هستی مثل دایره است افکار ما روی دایره می چرخیم  روی یک خودرو دور یک فلکه می چرخیم ما وقتی که در

حال چرخش به دور میدان هستیم یک چاهی را می کنیم توی تاریکییا با اتومبیل  میخ می ریزیم یا مانعی می

گذاریم پشت سر کسی چیزی میگویم  فکر می کنیم همه چیز تمام شده دور می زنیم وخودمان میایم و میافتیم

توی چاهی که خودمان کندیم واین ضرب لمثل چه زیباست که میگوید

چاه نکن بهر کسی                                      اول خودتدوم کسی

یک فرمان الهی  است  یکیتقدیر  یکی خواست . فرمان الهی  در شرایط خاص انجام میشود وان چیزی که  برای

ما حائض اهمیت بود و داره این است که ما امروز داریم تقدیرفردا را مینویسیم تک تک ما عوض کردن تقدیر با مرثیه

خواندن وگریه کردن جواب نمی دهد اگر می خواهی تقدیرت خوبباشد باید اعمالت  وکردارت اخلاقت خوب باشد

باید فرامین رسول خدا را قدم به قدم اجرا کنی باید به طرفارزشها حرکت کنی وبرای هر کاری اعمال ورفتارت

درست باشد .

ان چیزی که امروز به سر ما می اید مال گذشته است اگر در اینده تقدیر خوبی داشته باشیم باید امروزبنویسیم

اگر درست بنویسیم  دراینده تقدیر خوبی خواهیم داشت .

تقدیر مثل نیروی است که از چله کمان رها شده وبه هدف میخورد چون ممکن توی مسیر چه خوب و بد باشد

ولی ممکن در ان رازی نهفته باشد    

خداوندا بده شری که خیر من دران باشد

درسی که ما امروز داریم می دهیم این است که تقدیر با خواستاجرا میشود و فرمان الهی بستگی به خواسته

ما دارد .

گاهی موقعه ها در حال مقصر جلوه دادن دیگران هستیم همه چیزاز طرف دیگران به ما برسد نمی خواهید ماهی

گیری یاد بگیرید می خواهیم به ما ماهی بدهند هر اتفاقی کهمی افتد به اعمال خودمان نگاه کنیم اعمال دیگران

بزرگ  می بینیماعمال خودمان را اصلا نگاه نمی کنیم به اعتقاد وافکار یگدیگر احترام بگذاریم فکرنیروهای منفی

نکنیم به فکر نیروهای مثبت باشیم که از انها قوت بگیریم

همسفراعظم

گزارش لژیون مجازی روز سه شنبه تاریخ ۹۹/۱/۲۶

سیدی سرنوشت از آقای مهندس دژاکام

در باب دستور جلسه وادی هشتم و تاثیر آن روی من نوشته شده توسط خانم فرشته

یک ,تقدیر ,  ,کنیم ,خودمان ,سرنوشت ,    ,است که ,کسی که ,می کنیم ,که ما

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

برای تقویت مهارت درک مطلب (reading) چه کار کنیم؟ پایگاه جامع اینترنتی بیان کشاورزی نوین وابتکاری وبلاگ انجمن اتوماسیون صنعتی ساخت قالب سبد میوه مهندس علیزاده boaresliber وبلاگ ورزشی کنگره 60 پاک نهاد، تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی sweetenserwa سبک زندگی- تمدن اسلامی- غرب شناسی